0Days0Hours0Minutes0Seconds
Bistro Fichtl

Ve stálé nabídce máme švédskou kávu Löfbergs. Löfbergs je rodinná firma s tradicí od roku 1906, která vyrábí tu nejkvalitnější fairtradovou kávu. Na našem mlýnku najdete ale i speciální nabídky, včetně kávy bez kofeinu nebo kávu z menších pražíren. Kávová zrna si můžete koupit i s sebou.

Týdenní nabídka

 • Něco sladkého
  xx ,-
 • Něco sladkého
  xx ,-
 • Něco sladkého
  xx ,-
 • Něco slaného
  xx ,-
 • Něco slaného
  xx ,-
 • Něco slaného
  xx ,-
 • Polévka dne
  xx ,-

O nás

Vítejte v bistru FICHTL. O tomhle místě jsme snili strašně dlouho. Nejmíň stokrát jsme přemalovali návrhy našich prostor tak, aby byly dost velké i útulné, aby byly provedeny s respektem k místu, k přírodě, k historii, ale aby byly zároveň moderní.
A výsledkem je dřevostavba, skořápka bistra FICHTL. Mimořádně útulné místo vytvořené z teplých materiálů, které voní dřevem, čerstvou kávou a domácími zákusky.
Jsme velcí gurmáni a málokde si sami vybereme. Proto jsme založili vlastní podnik, totiž rodinné bistro, kde najdete to nejlepší ze sladkého i slaného.

Každý týden nové menu, čerstvé a kvalitní suroviny, poctivá ruční práce. Pečeme a vaříme si sami. Přídavkem si můžete užívat výhledy na vernéřovské kopce a rybníky.
Náš koncept není založen jen na gastru, chceme toto neobyčejné místo rozvíjet. Po dobrém jídle a pití se můžete vydat na procházku po okolí a vystopovat jeho pohnutou historii.
Protože bistro FICHTL je místo, které chcete zažít.

Aktuality

O Horních Pasekách – zapomenutých

Dnes, pod příkrovem sněhu nacházíme zbytky nedůstojně zpustošeného německého hřbitova, cesty, základy původních stavení, vrch s majestátním výhledem na německou stranu, to vše možná hyzděné, možná zajímavé, nedávno vystavěnými větrnými elektrárnami. Paseky jsou dokladem toho, jak moc jsme se tu v Aši zakopali, ale že ještě něco nám zbývá. Naše přírodní bohatství.

O zemětřesení u nás

Také jste v posledních dnech zaznamenali chvění země? Oblast západních Čech a především oblast táhnoucí se zhruba od Nového Kostela k Horním Lubům je bohatá na takzvané zemětřesné roje, ty potom pociťujeme i u nás v Aši. Aktuálně se pohybují kolem dvou stupňů Richterovy stupnice (vyjádřeno veličinou magnitudo).

O tom, co v Aši rozhodně chybí – náš plán rozvoje cestovního ruchu ve zkratce

Máme obrovský potenciál určit si identitu našeho regionu, vymýšlet projekty, atraktivity, vymýšlet, jak to udělat SMART, GREEN a ECO. Máme obrovský potenciál, jak na tento segment navázat podnikání, zaměstnanost, vzdělávání, přitáhnout mladé lidi… ale neděláme to. Nebo to spíš nedělá naše město, a proto se o to snažíme sami. Náš koncept ve zkratce si můžete stáhnout zde. Přidejte se!